vodilna slika

Župan sprejel mladinske državne košarkarske prvake in podprvakinje

datum: 06. 05. 2016

Župan Mestne občine Novo mesto Gregor Macedoni je v petek, 6. 5. 2016, na rotovžu sprejel mladinski vrsti Košarkarskega kluba Krka in Ženskega košarkarskega kluba Krka, ki sta vrhunsko zaključili letošnjo sezono: mladinci so postali državni prvaki, mladinke pa državne podprvakinje.

Župan je mladim košarkaricam in košarkarjem čestital za osvojena naslova in se jim zahvalil za odlično predstavljanje Novega mesta. Poudaril je, da je dobro delo z mladimi ključno za uspeh članskih ekip in mladim prvakom in podprvakinjam zaželel, da čim prej v čim večjem številu zaigrajo v članskih vrstah svojih klubov in dosežejo tako vrhunske uspehe tudi v absolutni konkurenci. Kot je dejal, se zaveda, da si košarkarji ob takšnih športnih uspehih zaslužijo boljše infrastrukturne pogoje, za kar ima občina že konkretne načrte.

Košarkarji Krke v kategoriji fantov U19 so v velikem finalu v domžalski Hali komunalnega centra premagali Zlatorog Laško. Novomeščanom pod vodstvom trenerja Simona Petrova je tako uspelo ponoviti uspeh iz sezone 2013/14, ko so bili v finalu državnega prvenstva v Športni dvorani Leona Štuklja boljši od Union Olimpije. Najkoristnejši igralec turnirja je bil igralec Krke Aljaž Marinč, ki je bil s soigralcem Klemnom Kužnikom uvrščen tudi v najboljšo peterko turnirja.

Košarkarice ŽKK Krka pod vodstvom trenerja Saša Rebernika so na mladinskem zaključnem turnirju najboljših štirih ekip v Sloveniji, ki je potekal v športni dvorani Marof, osvojile drugo mesto. V finalu so bile od njih boljše košarkarice Athlete Celje. Novomeščanka Maruša Seničar je bila izbrana v najboljšo peterko in bila tudi najboljša skakalka turnirja. Aleksandra Krošelj je bila najboljša strelka finalnega turnirja. Osvojena srebrna medalja je za klub izjemen uspeh, dekleta so se drugič zapored uvrstila na zaključni turnir in prvič v zgodovini kluba osvojile medaljo. V zgodovini kluba so novomeške košarkarice nastopile na štirinajstem zaključnem turnirju in osvojile jubilejno deseto medaljo.