V PONEDELJEK 31.1.2021 ZAČETEK PRENOVE ULICE SLAVKA GRUMA, NA KRAJŠEM ODSEKU POPOLNA ZAPORA
datum: 31. 01. 2022
V ponedeljek, 31. januarja 2022, se začenja prva faza izgradnje kolesarske povezave Drska–Bršljin, hkrati pa bo stekla tudi ureditev fekalne in meteorne kanalizacije na Ulici Slavka Gruma. Dela bodo sprva potekala na uličnem odseku od križišča s Topliško cesto do križišča z ulico Drska, kjer bo vzpostavljena popolna zapora. Križišče Ulice Slavka Gruma z ulico Drska bo ostalo prevozno, izvajalec bo prebivalcem omogočal delni dostop do parkirišč, obvoz pa bo urejen na ulici Brod v smeri Topliške ceste. Za lažji prehod voznikov na začasno spremenjeni prometni režim bo zapora prvi dan vzpostavljena po jutranji prometni konici. Zaključek del na Ulici Slavka Gruma je predviden čez šest mesecev, zaključek celotnega projekta pa v roku devetih mesecev.
Dela na Ulici Slavka Gruma bodo obsegala rekonstrukcijo vozišča, ureditev avtobusnih postajališč, vseh križišč in priključkov, odvodnjavanje ceste, ureditev fekalne in meteorne kanalizacije ter rekonstrukcijo vodovoda, po zaključku projekta pa se obeta tudi sprememba prometnega režima s prednostnim potekom prometa po Ulici Slavka Gruma. V projekt je vključena še izgradnja kolesarskih površin v skupni dolžini približno 2,2 kilometra, ki bo po Ulici Slavka Gruma od Osnovne šole Drska do brvi čez reko Krko v Irči vasi in nato naprej po ulici Lastovče in Povhovi ulici do križišča s Straško cesto povezala Drsko z Bršljinom. Na ulici Lastovče bo izvedena tudi cestna razsvetljava, na Povhovi ulici pa talne označbe kolesarske povezave.
Vrednost del znaša skoraj 1,9 milijona evrov z DDV, pri čemer je Mestna občina Novo mesto za izgradnjo kolesarske povezave pridobila sofinanciranje iz Evropskega sklada za regionalni razvoj v višini približno 126 tisoč evrov.
»Operacijo »Kolesarka povezava Drska – Bršljin« delno financira Evropska unija, in sicer iz Evropskega sklada za regionalni razvoj. Operacija se izvaja v okviru "Operativnega programa za izvajanje Evropske kohezijske politike v obdobju 2014-2020", prednostne osi 4 »Trajnostna raba in proizvodnja energije ter pametna omrežja«, prednostne naložbe 4.4 »Spodbujanje nizkoogljičnih strategij za vse vrste območij, zlasti za urbana območja, vključno s spodbujanjem trajnostne multimodalne urbane mobilnosti in ustreznimi omilitvenimi prilagoditvenimi ukrepi«, tematskim ciljem 4 »Podpora prehodu na nizkoogljično gospodarstvo v vseh sektorjih« in specifičnim ciljem »Razvoj urbane mobilnosti za izboljšanje kakovosti zraka v mestih«.
Novo mesto, 28. 1. 2022
nazaj